Havaalanından otele ulaşım organizasyonu

Kanada’ya gelirken, havaalanında eğer bir yakınınız sizi karşılamıyorsa önceden planladığınız yere sizi götürecek bir ulaşım ayarlamanız gerekir. Bu işi tabii ki bir ya da valizlerinizin durumuna bağlı olarak iki adet taksi tutarak gerçekleştirebilirsiniz. Fakat indiğiniz havaalanından başka bir şehre gitmeniz gerekiyorsa taksi kullanmak pahalı bir seçim olabilir. Örneğin Toronto havaalanına indiniz ve 100 kilometre mesafedeki bir şehre gideceksiniz. Bu mesafeler için özel taksi kullanmak yaklaşık 200 dolar tutabilmekle birlikte bu rakamı yarıya indirebilme seçeneğiniz de mevcuttur. Gideceğiniz şehir havaalanından bir iki saat mesafedeyse yapmanız gereken şey, çoğu havaalanında bulunan ve çevre şehirlere ulaşım hizmetleri veren firmaların internet sitelerinden, gelmeden önce yerinizi ayırtmak olmalıdır.

İneceğiniz havaalanının web sitesinden bu hizmetleri veren şirketlerin bilgisine erişebilir ya da bu konuda mail atarak bilgi isteğinde bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken ilgili şirketin web sitesine girmek ve yerinizi ayırtmaktır. Genelde yolculuğunuz başlamadan 48 saat önce web sitesine girip buradan ilgili formu online olarak doldurarak ödeme yapmanız istenir. Formu doldururken sefer bilgileriniz, kaçta havaalanına ineceğiniz, ne kadar valizinizin olduğu gibi sorularla karşılaşacaksınız. Bu soruları doldurduktan sonra ödemeniz gereken tutar ekranda görünecektir. Genellikle karar vermeden önce fiyat bilgisi alabilmeniz için bu tarz web sitelerinde bir hesaplama aracı da bulunur. Firma yetkilileri tarafından uçuşunuz her an monitörlerden izleniyor olacağından uçağınız rötar yapsa dahi endişelenmeyin sizi bekleyeceklerdir ya da ayırmış olduğunuz yerinizi bir sonraki araçlarına kaydıracaklardır. Ancak şirketlerin uygulamaları değişebileceği için herhangi bir aksaklık yaşamamak için, ödeme yaptıktan sonra e-mail adresinize gönderilecek talimatları dikkatlice okumalı ve uçuş sonunda kullanmak üzere bir çıktısını yanınıza almalısınız. Sizin geliş saatinizde ve gideceğiniz güzergâhta başka yolcu yoksa bile sadece size tahsis edilmiş özel bir araç gönderebilir ve adresinize mutlaka bırakılmanızı sağlarlar.

Uçuş biletinizin size tanıdığı bagaj miktarından fazla ekstra valiziniz varsa ek ücret talep edilir. Ekstra bagaj ücretleri hakkında ilgili şirketin web sitesinden bilgi edinmelisiniz. Bagajlarınızı tam olarak belirtme zorunluluğunuz vardır, çünkü araçlar önceden verdiğiniz bilgilere göre ayarlanmaktadır. Görevlinin bagajlarınızı araca koyma, yerleştirme gibi bir mecburiyeti yoktur. Ama genelde yardımcı olurlar, siz de bu durumda yerleştirme sırasında görevliye yardım etmelisiniz.

Özel taksi seçeneği için havaalanlarının web sitelerinde taksi kalkış ücretleri ve kilometre başı tarife bilgilerine de ulaşabilir ve bütçenize uygun olup olmadığını hesaplayarak bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

<<--- Geri 03

Ileri --->>

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30

E-mail: bilgi@kanadabilgi.com