Kanada Ontario'da daire kiraları ne kadardır?

Bu konu Türkiye’deki gibi çok değişken bir konudur. Kiralar dairenin muhiti ve özellikleri yanı sıra şehirden şehre ve yıldan yıla farklılık gösterir. Küçük şehirlerde kiralar büyük şehirlere oranla biraz daha düşüktür. Aşağıdaki listede Ontario eyaletindeki ev fiyatlarını şehirlere göre inceleyebilirsiniz. Her ne kadar aşağıdaki liste resmi olarak yayınlanan bir liste olsa da ortalama denilen bu fiyatların ortalamanın altında olduğunu ve alt sınırları yansıttığını belirtmek isteriz.  

kanada onario rents

Ev ilanlarına bakarken “1 bedroom” bizdeki tabirle 1+1,
 “2 bedroom” ise bizdeki tabirle 2+1 gibi değerlendirilmelidir.
Bir başka deyişle ilanlarda “bedroom” sayısı olarak verilen, salon yani oturma odası olarak kullanılacak bölüm dışındaki ekstra odaların sayısıdır.

Şehirlerin resmi web sitelerinden aldığınız bilgilerle ilgili olarak, bu bilgileri bir şehir hakkında karar verirken veya çıkarımda bulunurken tek başına kullanmamanızı belirtmiştik. Bu anlamda; farklı kaynaklarda bu tür tablolara, hatta yaşlanan nüfus dolayısıyla profesyonel göçmenlere olan artan ihtiyacı belirten ekonomik veriler ve tablolara da rastlayacaksınız. Bizim kanaatimiz ve burada bizzat yaşarken yaptığımız gözlemlerimiz, ekonomisi belli açılardan ülkeye gelen göçmenlere bağlı olan bu ülkede, zaman zaman göçmenleri teşvik etmek için ya da en azından ürkütmemek için birtakım tablolar ve dökümanların iyimser bir yaklaşımla hazırlandığı yönündedir.

Bu nedenle örneğin kiralar konusunda sadece bu tabloları baz almayıp daha buraya gelmeden sanki ev arıyormuş gibi kiralık ev ilanlarını internetten tarayıp gerekirse e-mail ile iletişime geçerek o andaki gerçek fiyatları ve koşulları hakkında bilgi edinmek daha gerçekçi bir fikir verebilir. Ama bu araştırmalar sırasında gerçekten yeterli sayıda örneğe bakmak gerekir.  Örneğin bu ön araştırmalarda çok iyi koşullarda ve uygun fiyatlarda bir kaç kiralık ev bulmanız, bu konuda bir genelleme yapmanız için yeterli olmayacaktır.

E-kitabımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi internet üzerinden ulaşacağınız bilgilerin azımsanmayacak bir kısmı yanıltıcı bilgiler içerdiğinden dolayı, bizim amacımız iyimser veya kötümser istisnai örnekler üzerinden genellemeler yapmadan, gerçek bilgilere ve örneklere dayanarak Kanada’ya göçmenlik konusunda kararlarınızı, beklentilerinizi ve bütçenizi sağlıklı şekilde oluşturmanız yönünde sizi desteklemektir.

<<--- Geri 16

Ileri --->>

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30

E-mail: bilgi@kanadabilgi.com