Ev aramalarınızda önemli bir detay

Kanada’daki kiralık apartman dairelerinin hemen hemen tamamında buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi demirbaş olarak bulunur. Fakat çamaşır makinesi ve kurutma makinesi kullanımları çoğunlukla ortaktır ve tüm apartman sakinlerinin ortak olarak kullandığı çamaşırhaneler vardır. Binadaki daire sayısıyla orantılı sayıda çamaşır ve kurutma makinesi, bina sakinlerinin kullanımına sunulmuştur. Bu tarz binalarda isteseniz de çamaşır ve kurutma makinesi satın alıp kuramazsınız, çünkü bu binalar belli bir tür yaşam tarzı düşünülerek inşa edilmiştir.

Makineler metal para atarak çalışacak şekilde dizayn edilmişlerdir. Her kullanımda 1-2 dolar gibi ücretler ödemek zorunda kalırsınız. Bu durum Kanadalıların alışık olduğu bir şey olsa da, Türk toplumunun yaşam tarzına doğal olarak pek uygun gelmeyecektir. Bu yüzden çamaşırlarınızı başkalarının da kullandığı makinelerde yıkamak istemiyorsanız, kiralık ev ararken belki de ilk sormanız gereken şey; kiralayacağınız dairenin içinde çamaşır ve kurutma makinesinin olup olmadığıdır. 

kanada laundry

Kiralık ev ilanlarında eğer “3 appliances” yani 3 beyaz eşya olduğu belirtiliyorsa, anlamalısınız ki içerisinde çamaşır ve kurutma makinesi yoktur. Bu durumda ilanda “on-site laundry” ibaresi geçer ve ortak kullanımdaki çamaşırhane kastedilir.

kanada laundry

İlanda “5 appliances” yani 5 adet beyaz eşya olduğu olduğu belirtiliyorsa, anlamalısınız ki içerisinde ekstra olarak çamaşır ve kurutma makinesi de bulunur. Bu durumda ilanda “en-suite laundry”  ibaresi geçer.

<<--- Geri 18

Ileri --->>

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30

E-mail: bilgi@kanadabilgi.com