Kanada'da araç sahibi olma ve ehliyet alma

Ev kiralama konusundan hemen sonra Kanada’da araç sahibi olmanızın öneminden bahsetmemiz yerinde olur. Araç sahibi olmanız elbette ki şart değildir, fakat Kanada’ da düşük benzin ücretleri ve araç fiyatları, araba sahibi olma seçeneğini cazip hale getirir.
Kanada’da ulaşım hizmetleri oldukça moderndir ve adeta saat gibi işler. Ancak Kanada çok geniş topraklara sahip bir ülke olduğu için ve şehirleşme sistemi Türkiye’de olduğu gibi aşırı iç içe bir yapılaşma sergilemediğinden dolayı, bir yerden bir yere ulaşım için, bekleme ve aktarmalar için harcayacağınız vakit oldukça uzun ve yorucu olabilir. Ayrıca her yere toplu taşıma hizmeti de bulamayabilirsiniz. Bu çalıştığınız yer bile olabilir ki bazı iş ilanlarında, çalışma yerinin konumundan dolayı kendi aracınıza sahip olmanız istenebilir.

Kanada’da küçük bir şehirde yaşasanız dahi hemen çevrenizde başka küçük kasabalar ya da köylerin olduğunu fark edeceksiniz. Türkiye ile karşılaştırıldığında daha yatay olarak yayılan bir yerleşim şekli olduğunu söyleyebiliriz. Tüm yaşam şehrin tek bir merkezinde toplanmamıştır.

Özellikle kış mevsiminde, eğer satın alma imkânınız varsa, kanaatimizce araba nerdeyse bir mecburiyettir. Bütçeniz sınırlı olsa bile kış mevsimini yaşadığınız zamanlarda en azından bir şekilde 2.000 dolar civarında bir bütçe ayırıp en eskilerinden problemli bir arabayı bile sorunun çözümü için isteyeceğinizi düşünüyoruz. Bu yüzden sizlere Kanada’da araç sahibi olma ve ehliyet alma hakkında açıklamalarda bulunmak istiyoruz. Önce ehliyet alımından başlayalım.

<<--- Geri 22

Ileri --->>

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24-25-26-27-28-29-30

E-mail: bilgi@kanadabilgi.com